-
21. 09. 2013 - |
|
Opis poti: Na pot se odpravimo ob 9.00, in sicer po gorenjski AC in naprej mimo Kranjske Gore in Rateč čez mejo po nakupih v TRBIŽ, približno ob 12.00 se odpravimo naprej do TABLJE - Pontebbe, kjer zavijemo desno in gor čez prelaz MOKRINE - NAßFELD, kjer na meji naredimo postanek, se sprehodimo do cerkvice, okoli jezera ter občudujemo prelep razgled. Že se spuščamo. Naslednji postanek naredimo ob BODENSEE-ju, pravljično skrivnostnem jezercu, potem pa dol v dolino, čez Ziljo in ob njenem toku navzgor levo. Ura se času kosila, in v DOLE - DELLACH se zaustavimo ob Sparu, ki pa je že zaprt, ogledamo si cerkev in nadaljujemo v HOČE - KöTSCACH, kjer najdemo odprt Spar, po kosilu si ogledamo še mogočno cerkev, in že nadaljujemo po LESNI DOLINI ob Zilji navzgor do cilja - romarske bazilike Marija v Logu - MARIA LUGGAU, ki ravno v letošnjem letu praznuje 500-letnico. Cerkev in samostan je zelo lep, in tudi okolica sama ... Ves čas nas spremlja STARA SLOVENSKA ZGODOVINA: naši predniki so tod živeli že v srednjem veku, ob poti so lepo ohranjeni slovenski kozolci, mlini in z lesom oblečene hiške. Pot nadaljujemo po malo manj ovinkasti cesti navzgor (proti izviru Zilje) In že prispemo v TIROLSKO, v najlešo Tirolsko vas: OBERTILLIACH, kjer nas očarajo prelepe hiše in cerkvice pod cesto. Ustavimo se še v Tirolskem KARLITSCHu, potem pa se spustimo v Dravsko dolino, ter se ob Dravi vračamo čez Lienz, povečerjamo ob STüBERLSEE, potem pa se čez Špital in Beljak ter Korensko sedlo ter naprej po gorenjski AC vračamo proti domu. V Ljubljani še zadnjič po Slovenski cesti, ki pa je že vsa razkopana) ... domov se vrnemo ob 21.00. Za nami pa je prečudovit dan. |
Povezave: |
ob
poti
-
na
gorenjski
AC |
|
Rateče
TABLJA - PONTEBA proti
prelazu
MOKRINE na
vrhu
-
1528m še okoli jezera
BODENSEE in
že
se
peljemo
naprej DOLE - DELLACH HOČE - Kötchach - začetek LESNE DOLINE in
že
nadaljujemo
ob
ZILJI
navzgor
MARIJA NA LOGU - MARIA
LUGGAU in že se peljemo naprej
zanimivost
ob
poti
-
polno
malih
hišic
in
dve
cerkvici
...
OBERTILLIACH
-
začetek
TIROLSKE,
in
najlepša
TIROLSKA
VAS Karlitch in že prihajamo v DRAVSKO dolino
levo Lienzerški
Dolomiti čez
Lienz zadnji postanek ob StüberlSee-ju
Špital in proti Beljaku ...
potem pa proti domu. |
|