- 04. 06. 2006
- |
|
Iz Šelnatborja smo pot nadaljevali čez Knežak v Ilirsko Bistrico, kjer smo si od zunaj ogledali cerkev, in naužili lepega razgleda.
Pot smo nadaljevali po glavni cesti za Ljubljano, in zavili levo za
Prem, kjer smo si najprej od zunaj in notraj ogledali cerkev, domačo
hišo Dragitina Ketteja in se sprehodili na grad ter zopet občudovali
lep pogled na vse konce in kraje. Tu je bilo še lepše saj se je izza
oblakov še bolj pokazal sonček, in nas lepo grel.
In nadaljevali na Obrov, kjer smo zavili desno proti TRSTu in Kopru, pravo presenečenje je bila tabla (Trst 31), kot da je to kraj v Sloveniji. Peljali smo se čez Markovščino, Materijo in Hrpelje, kjer smo prišli v Kozino in zavili levo na staro "glavno" cesto proti morju. V Petrinjah smo zavili levo na petrinjski kras, ter spet levo na gavno cesto za Podgorje, čez slabih 200 m pa desno proti Črnotičam. Zapeljali smo se čez vas, kjer smo prešli na makedam (po kakih 7 min vožnje po makedamu proti Podpeči (takoj za vasjo Črnotični smo šli pod tunelčkom pod progo) ... in se ustavili na prvem odcepu desno (gor pelje še ožja makedamska pot, po kateri smo se sprehodili do prekrasnega razgleda - Začetek Kraškega robu.
Na kocu smo se po makedamu vrnili v Črnotiče in nato po glavni cesti
proti Črnemu kalu, kjer smo na križušču prečkali primorsko cesto in
šli še na Socerb. Dan je bil res prekrasen, in škoda bi
bilo kaj zamuditi. Ob 20.30 smo se po AC vrnili proti domu. |
|